خانه  »  آموزش ها   »   بلاگر (اینفلوئنسر) کیست ؟ چطور یک بلاگر موفق شویم ؟

بلاگر (اینفلوئنسر) کیست ؟ چطور یک بلاگر موفق شویم ؟

بلاگر (اینفلوئنسر) کیست ؟ چطور یک بلاگر موفق شویم ؟

بلاگر چیست و چگونه یک بلاگر موفق شویم؟ کلمه بلاگر شاید بسیار به گوشتان خورده باشد . به خصوص کسانی که با اینترنتی و فضای مجازی بیشتر سروکار دارند نام آن را به وفور شنیده اند. نام بلاگر به وبلاگش شباهت بسیار دارد و آری این نام از وبلاگ اختصار شده ومعنی لغوی آن (وبلاگ نویس) می باشد. دیجیتال مارکتینگ امروزه یکی از ابزار های بسیار قدرتمند در دنیای اینترنت به شمار می رود ، اگر شما می خواهید برای بلاگر شدن از مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید هم می توانید با تلفن تماس رپورتاژ ادز در ارتباط باشید تا جلسات مشاوره حضوری برای شما ست شود.

اما این تنها معنی لغوی بلاگر می باشد و به نظر شما معنی اصلی آن چیست؟ بلاگر را می توان به معنی های متنوعی تعبیر کرد و در حالت کلی به فردی اطلاق می شود که در یک کسب و کار یا حرفه ای به صورت کاملا تخصصی عمل کرده و در همان حرفه معروفیت خاصی در میان مردم کسب کرده است و به همین دلیل مردم آن را به عنوان یک راهبر یا پیشرو قبول دارند. فر بلاگر در رابطه با موضوعات مختلف و کلیدی اظهار نظر کرده و تمامی مردم نظرات وی را به دیده منت قبول دارند و به عبارتی: سخن وی در میان مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

یک بلاگر می تواند در بخش های مختلفی فعالیت نماید و می توان آن را در حوزه های مانند: فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و… مشاهده کرد اما به نظر شما مردم در چه حدی بلاگر ها را قبول داشته و به عنوان الگو خود قرار می دهند؟ امروزه این افراد نقش ویژه ای در انتخاب های مردم دارند و بسیاری به تبعیت از بلاگر ها زندگی خود را دستخوش تغییراتی قرار داده اند و از لباس ها و غذاهایی استفاده می کنند که بلاگر استفاده کردن از آنها را توصیه کرده و یا خودش از آن نوع مصرف می کند و به همین دلیل یک بلاگر موفق باید بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد تا مردم را به بهترین راه هدایت سازد.

در مراحل مختلفی از زندگی افراد به تبعیت از یک شخص کارهای خود را انجام می دهند و برای مثال می توانید رژه سربازان را در نظر بگیرید، هر عملی که اولین نفر انجام دهد سایرین نیز همان کار را تکرار خواهند کرد و بلاگر به عنوان همان شخص اول در زندگی اهمیت دارد.

یک بلاگر محتوا ها و سخنان خود را در قالب های مختلفی مانند: عکس، صوت و تصویر و… در سطح فضای مجازی قرار می دهد تا در کمترین زمان بتوان آنها را مشاهده کرد.

بررسی انواع بلاگر ها

انواع بلاگر ها

بسیاری این سوال را دارند که بلاگر ها در چه زمینه ای فعالیت می کنند؟ قبل از این سوال باید بدانید که شما در چه زمینه ای سوال مطرح کرده اید و می خواهید اطلاعات چه زمینه ای را به دست آورید، بلاگر ها در تمامی زمینه ها فعال خواهند بود و ممکن است هر یک از موضوعات زندگی، بلاگر خاصی برای خود داشته باشد و یا ممکن است چندین بلاگر موفق در زمینه مورد نظر خود مشاهده کنید. پس این افراد محدود به یک موضوع خاص نخواهند شد و به جرات حوزه فعالیت بلاگر ها برای کلیه دسته ها خواهد بود و از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         یک بلاگر می تواند اعمال روزمره خود را به مانند خاطره ثبت نماید و می توانید با شیوه زندگی وی آشنا شوید.

–         می تواند در زمینه محصولات زیبایی صاحب نظر باشد و بهترین محصولات آرایشی و زیبایی را به شما معرفی نماید.

–         بلاگر هایی که در حوزه گردشگری فعالیت می کنند می توانند بهترین جاذبه ها، هتل ها و مراکز خرید در سراسر نقاط جهان را برایتان معرفی نمایند.

–         در اینستاگرام صفحات طنز را دیده اید؟ صفحاتی که به صورت اختصاصی در این حوزه فعالیت می کنند به عنوان یک بلاگر شناخته می شوند اما در صورتی بیشترین تاثیر را بر روی مردم خواهند گذاشت که هم به سرعت به روزرسانی شده و هم مطالب مناسبی قرار داده شود و به همین دلیل افرادی که طنز پردازی کرده و هر روز به دلیل کیفیت بالای مطالب به تعداد مخاطبانش اضافه می شود نیز از جمله بلاگر ها شناخته می شوند.

–         بسیاری از بلاگر ها در زمینه های خاصی مانند مد، فشن و بدنسازی فعالیت می کنند و راهنمایی ها و کار های آنان حرف اصلی را در زندگی بسیاری می زند.

–         مشاهده غذاهای لذیذ در صفحات برخی بلاگر ها شکمتان را گرسنه تر خواهد کرد و می توانید بهترین و لذیذترین غذا ها را مشاهده کرده و یا حتی با طرز پخت هر یک آشنا شوید.

موارد ذکر شده تنها بخشی از هزاران نوع حوزه فعالیت بلاگر ها بود و برای هر حوزه ای که در ذهن داشته باشید می توانید بلاگر های مربوط به آن را بیابید.

چه تفاوتی میان وب سایت بلاگر و مجلات اینترنتی وجود دارد؟

مجلات اینترنتی به وب سایت هایی اطلاق می شود که موضوعات متنوع را در صفحات خود قرار می دهند اما یک بلاگر تمامی مطالبی که در وب سایتش قرار می دهد متعلق به یک حوزه خاصی می باشد که در آن تخصص دارد. بلاگر ها هر زمان آماده پاسخگویی به سوالات تخصصی شما خواهند بود و می توانند به بهترین شکل به سوالتان پاسخ دهند و در بسیاری از مواقع راهنمای خوبی برای مردم در هر زمینه ای بوده اند.

سخن بلاگر در بسیاری از مواقع ممکن است تکرار مکررات سخنان دیگر صفحات و یا مجلات اینترنتی باشد اما به نظر شما چرا بیشترین تاثیر را بر روی مردم می گذارد؟ برای این سوال دو پاسخ زیر را می توان ذکر کرد:

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره کردیم بلاگر به عنوان پیشرو مردم شناخته می شود و طبیعتا هر سخنی که از طرف وی زده شود حکم اصلی را در زندگی شخص خواهد گذاشت و حرف شنوی مردم از وی بسیار بالاتر از صفحات معمولی وبلاگی خواهد بود و مردم به راحتی می توانند به بلاگر اعتماد کنند.

دلیل دوم آزادانه حرف زدن بلاگر می باشد! به این معنی که بلاگر ها هیچگونه خط قرمزی مانند مجلات اینترنتی نداشته و بدون هیچ قید و بندی نظرات خود را ذکر خواهند کرد و به دلیل شیوه بیان سلیس و گویا، می تواند بیشترین تاثیر را نیز داشته باشد.

به نظر شما بلاگر ها چرا این کار را انجام می دهند و بسیاری از اوقات خود را صرف اظهار نظر برای دیگران می کنند؟ همانطور که شما از بلاگر ها انتظار کمک دارید، باید به صورت متقابل به وی ارزش قائل شوید. بلاگر ها به دلیل محبوبیت بالایی که در میان مردم کسب کرده اند مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کار نیز قرار گرفته اند و در صفحات اغلب بلاگر ها شاید مشاهده کرده باشید که یک محصول در زمینه تخصصی بلاگر تبلیغ شده و یا مردم را به خرید آن تشویق می کنند. بلاگر ها به دلیل تاثیر بالایی که در عقاید مردم دارند می توانند میزان فروش محصول را افزایش دهند و البته این تبلیغات معمولا در حوزه فعالیت بلاگر خواهد بود، میزان تعرفه و تاثیرگذاری تبلیغ، بستگی به میزان مخاطبان خواهد داشت و با افزایش مخاطبان یا همان دنبال کنندگان بلاگر شاهد افزایش قیمت و همچنین تاثیرگذاری مطلب خواهیم بود.

بلاگر موفق اینستاگرام چه ویژگی هایی دارد؟

اینلفوئنسر و بلاگر های ایرانی

یکی از مهمترین فضاهای فعالیت بلاگر ها را می توان صفحات مختلف اینستاگرام دانست و در این شبکه مجازی خیل عظیمی از بلاگر ها در حال فعالیت کردن در زمینه های مختلف هستند.

در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه می توان به یک بلاگر اینستاگرام موفق تبدیل شد و چه اقداماتی باید به این منظور انجام داد؟ در ادامه با ما باشید تا با کلیه مراحل بلاگر شدن آشنایی داشته باشیم:

قدم اول

برای بلاگر حرفه ای شدن راه دور و درازی در پیش خواهید داشت و باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. شبکه های مجازی مانند اینستاگرام،  فیسبوک، تلگرام و… با اینکه یک فضای مناسب برای فعالیت هستند اما به هیچ وجه نمی توانند جای وب سایت ها و وبلاگ های اینترنتی را بدهند و به همین دلیل در هر صورت بهتر است یک صفحه بلاگی نیز برای خود ایجاد کنید. در هر دو سامانه اینستاگرام و وب سایت خود به دیگر شبکه تان لینک دهید تا یک تبلیغات دوجانبه داشته باشید. انتخاب عکس مناسب برای صفحه اصلی یا پروفایل از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود چرا که عکس نشان دهنده سلیقه دقیق شما خواهد بود. برای نوشتن بیوگرافی و مشخصات صفحه خود از ادبیات سلیس و در عین حال قوی استفاده کنید و توضیح دادن اضافی از کیفیت مطلب خواهد کاست. بیوگرافی شما باید بیانگر کلیه حوزه های فعالیت شما باشد و خواننده بتواند در چند جمله با محتوا ها و شخصیت شما آشنایی کسب نماید. جملات معمولی به دلیل اینکه بیشتر شنیده شده اند هیچگونه تاثیری نخواهند گذاشت و باید از جملاتی استفاده کنید که کمتر شنیده شده و خواننده را راغب به دیدن پست ها کند.

پس از اینکه صفحه خود را طبق مراحل ذکر شده ساختید نوبت به پست گذاری خواهد رسید. حتما مطالبی که می خواهید از آنها استفاده کنید را از چند وقت پیش در نظر گرفته اید و بهتر است از مطالب غیر تکراری و کاملا اختصاصی استفاده کنید تا گیرایی مطالب بالا باشد. در ابتدای شروع به کار باید به صورت مکرر مطالب خود را بروزرسانی نمایید و نباید انتظار بیننده بسیار را در همان ابتدا داشته باشید و ممکن است تا مدتی تنها چند بیننده داشته باشید اما نباید تلاش خود را کمتر کنید و با تلاش است که می توانید به یک بلاگر حرفه ای در حوزه فعالیت خود تبدیل شوید و بلاگر های حرفه ای نیز زمانی هیچ دنبال کننده ای نداشته و طی مشکلات فراوانی به یک بلاگر قدرتمند تبدیل شده اند.

چرا اینستاگرام!

اینستاگرام یکی از مناسب ترین بستر ها را برای تبلیغات و جذب دنبال کنندگان در اختیارتان قرار داده و می توانید به سهولت مطالب خود را منتشر کنید. هر روزه به تعداد کاربران اینستاگرام افزوده می شود و به همین دلیل بسیاری از برند های مشهور و بازیگران معروف در آن صفحاتی برای خود ساخته اند.

البته اینستاگرام و یا هر شبکه مجازی دیگری به هیچ وجه نمی توانند جای وب سایت های اینترنتی را بدهند چرا که وب سایت های اینترنتی ویژگی های منحصر به فرد بسیاری داشته و می توانید از امکانات متنوعی در آنها استفاده کنید اما شبکه های مجازی به فضای رایگانی که در اختیارتان قرار خواهند داد یکی از بهترین انتخاب ها خواهند بود. انتخاب شبکه مجازی بستگی به نوع فعالیت شما خواهد داشت و باید پس از انتخاب کردن جامعه هدف خود اقدام به بررسی شبکه های مختلف نمایید تا بتوانید افرادی با رده سنی، سلیقه و… مشابه با خواسته خود را هدف قرار دهید.

انتخاب زمینه فعالیت بلاگر

بلاگر اینستاگرام صدف بیوتی

یکی از مهمترین مواردی که سبب تداوم شما خواهد شد را می توان انتخاب زمینه فعالیت مناسب دانست چرا که در سر راهتان مشکلات بسیاری داشته و ممکن است چندین بار هم زمین خورده باشید اما در صورت داشتن علاقه به زمینه تخصصیتان به هیچ وجه خسته نخواهید شد و می توانید دوباره فعالیت خود را آغاز کنید. ابتدا در حوزه مد نظر خود اطلاعاتی کسب کنید و سپس در همان حوزه فعالیت خود را آغاز کنید اما باید اطلاعات خودتان را نیز به صورت مکرر به روز کنید تا بتوانید به سوال های مخاطبان جواب دهید و این میزان اطلاعات شماست که سبب محبوبیت تان خواهد شد.

نکات حائز اهمیت قبل از بلاگر شدن:

میزان سواد تعیین کننده ماندگاری بلاگر

یکی از مهمترین موارد تعیین کننده برای بلاگر ها را می توان میزان سواد آنها دانست چرا که بی شک هر چه میزان سواد بالاتر باشد می تواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد اما در عوض در صورت نداشتن اطلاعات کافی، توانایی پاسخ دادن به سوالات مخاطبان را نداشته و همین امر سبب تنزل وی خواهد شد. اطلاعات علمی و تجربی بلاگر می تواند اطلاعات جدیدتری در اختیار شنوندگان قرار دهد و این امر سبب افزایش میزان دنبال کنندگان می شود چرا که تنها در این وب سایت یا صفحه می توان این اطلاعات را مشاهده کرد. به روزرسانی اطلاعات برای خود شخص بلاگر نیز مورد نیاز خواهد بود و در صورتی که به یک بلاگر تبدیل شدید حتما توصیه می کنیم که اطلاعات خود را با خواندن کتاب، تجربیات دیگران و… بیشتر نمایید.

توجه به نرم افزارها و به روز بودن

نرم افزار های متعددی در سطح فضای مجازی ساخته شده اند که هر یک ویژگی های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت و برخی از آنها بسیار کاربردی خواهند بود و می توانید با استفاده کردن از آنها بهترین نتیجه را شاهد باشید. هر یک از نرم افزارها می توانند به دیده شدن شما کمک کنند و به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با آنها آشنایی داشته باشید. یک بلاگر باید بداند که چگونه می تواند مطالبی به دیگران بفرستند، عکس هایش را چگونه ادیت کند، برای زیباسازی متن از چه ابزاری استفاده کند، برای امنیت صفحه چه اعمالی انجام دهد، شکلک ها را چگونه بر روی تصاویر ایجاد کند و… .

کیفیت عامل اصلی تاثیر گذاری

یکی از اصلی ترین مواردی که بر میزان تاثیرگذاری متن خواهد افزود کیفیت محتوا می باشد. در صورتی که متنی می نویسید و یا عکسی به انتشار می گذارید حتما باید به کیفیت آن توجه داشته باشید. با اینکه گفته ایم مطالب وب سایت خود را به صورت پی در پی به روزرسانی کنید اما بدین معنی نیست که هر مطلبی را می توانید شیر کنید. مطالب دم دستی نمی توانند تاثیر مثبتی بر افکار مردم داشته باشند و به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما از مطالبی در سطح بالا استفاده کنید. برای مثال؛ یک بلاگر مد و لباس را در نظر بگیرید. این شخص زمانی می تواند لباس ها را به بهترین شکل ممکن تبلیغ نماید که نمایی زیبا در معرض دیدتان قرار دهد و این مهم مستلزم رعایت نور پس زمینه، فضا و دوربین عکاسی خواهد بود و هرچه موارد ذکر شده به بهترین شکل ممکن رعایت شوند شاهد نتیجه بهتری نیز خواهیم بود. شاید شما این تصور را داشته باشید که بلاگر ها عکس های معمولی گرفته و آنها را در صفحات خود قرار می دهند اما پاک در اشتباهید! بلاگر ها انواع ژست ها را امتحان کرده و در محلی مناسب برای عکاسی قرار می گیرند تا بتوانند بهترین و باکیفیت ترین عکس را گرفته و منتشر کنند و این امر سبب جذب مخاطبان بیشتری خواهد شد.

محسن ایزی اینفلوئنسر اینستاگرام

دنبال کردن بلاگر های حرفه ای تر

بی شک در هر حوزه ای اصطلاح( دست بالای دست بسیار است) کاربرد دارد. در هر حوزه ای که می خواهید فعالیت کنید بلاگر های بسیاری را مشاهده خواهید کرد که هر یک از آنها در سطح مختلفی با یکدیگر قرار گرفته و فعالیت می کنند. رقیب شدن به این افراد کار دشواری خواهد بود و به هیچ وجه نمی توانید ادعای رقابت با این بلاگر ها داشته باشید. تجربه بلاگر های حرفه ای می تواند بهترین راهکار برای کسانی باشد که می خواهند به یک بلاگر قدرتمند تبدیل شوند و حتی در صورتی که امکان برقراری ارتباط برایتان میسر نباشد می توانید خواندن نوشته ها و تماشای عکس های آنان با اصلی ترین راه های تبدیل به یک بلاگر آشنا شوید. با بررسی سامانه و یا صفحه این افراد می توانید با سلیقه مردم نیز به خوبی آشنا شده و اعمال خود را همسو با خواسته های مردم انجام دهید. در حالت کلی استفاده کردن از تجربیات و بررسی راهکار های بلاگر های حرفه ای به روند پیشرفت و موفقیت شما کمک بسزایی خواهد کرد.

ارتباط با دنبال کنندگان و مخاطبان صفحه خود

بی شک این وجود مخاطب است که می تواند به صفحه شما ارزش بخشد و در صورتی که مخاطب نداشته باشید پست چه ارزشی خواهد داشت! صفحه یک بلاگر با صفحه شخصی تفاوت های بسیاری خواهد داشت چرا که بسیاری از افراد تمایل دارند که دور از دسترس باشند اما صفحه بلاگر ها باید در دسترس همگان قرار گیرند تا محبوبیت آنها افزایش یابد. یک بلاگر با برقراری ارتباط صمیمی با مخابان می تواند به رغبت آنها برای دنبال کردن صفحه بیفزاید و به همین دلیل توصیه می شود که همیشه با مخاطبان خود در ارتباط باشید تا بهترین بازده را از صفحه متوجه شوید. هرچه متواضع تبر باشید بازدهی مناسب تری خواهید داشت و با ارسال پیام و پاسخ دادن سریع به سوالات مخاطبان، دید مثبتی در ذهن ها ایجاد خواهید کرد. حتی پاسخ دادن به سوالات شخصی نیز می تواند برای مخاطبان جذابیت خاصی داشته باشد و به همین دلیل برقراری ارتباط مجازی و یا حتی حقیقی را نباید از قلم بیندازید.

انتقاد پذیر باشید

همه افراد با یکدیگر یکسان نخواهند بود و در مواقعی شاهد هستیم که بسیار افراد انتقاد هایی دارند و در برابر این انتقاد ها باید به درستی برخورد کنید. ممکن است پیام های زشت و یا حتی توهین آمیز از افرادی داشته باشید اما به هیچ وجه نباید عصبانیت خود را بروز دهید. کسانی که مورد انتقاد قرار گرفته اند باید با دید یک نشانه خوب به این مورد نگاه کنند چرا که یک بلاگر حرفه ای طبیعتا انتقاد هایی نیز خواهد داشت و این انتقاد ها می توانند نقاط ضعف شما را به صورت موشکافانه برایتان بیان کنند و می توانید با استفاده از آنها به تکامل خود کمک کنید.

امانت دار بودن و جلب اعتماد مخاطبان

شما باید یک حس اعتماد مناسبی بین مخاطبان خود ایجاد کنید. در صورتی که بتوانید اعتماد مخاطبان را به خود جلب کنید خواهید توانست تاثیر بیشتری در آنها بگذارید. تمامی مطالبی که در صفحه خود قرار می دهید باید بیانگر درست و دقیقی باشند و به هیچ وجه از مطالب نادرست سخن نگویید حتی اگر که این مطالب بتوانند یک چالش بزرگ ایجاد کنند. تعریف زیاد سبب خواهد شد که مخاطبان شما رفته رفته روند نزولی طی کنند و به همین دلیل تبلیغات فراوان در صفحه اطلا مناسب نخواهد بود. در صورتی که تبلیغاتی قبول می کنید حتما باید ابتدا خود از کیفیت محصولا اطمینان داشته باشید و سپس آن را با مخاطبین خود ارائه کنید.

مشهوریت سریع بلاگر ها

بلاگر اینستاگرام

آیا تابحال کاری را از صفر شروع کرده اید؟ در این صورت با اینکه در ابتدای مسیر دشواری های زیادی خواهید داشت اما با چم و خم کار به خوبی آشنا شده و می توانید به سهولت تمامی نیازهای خود و مخاطبان را برآورده نمایید. در نظر بگیرید که قصد ساخت یک آپارتمان دارید، چنانچه اقدام به ساخت آن از بنا نموده باشید کاملا بر کلیه بخش های آن واقف خواهید بود و طبق برنامه ای که برای ساخت در نظر گرفته اید می توانید در مدت زمان کوتاهی کار آن را به اتمام برسانید و از پایه های آن نیز اطمینان خواهید داشت که روزی نابود نخواهند شد اما در صورتی که یک ساختمان نیمه کاره می خرید ابتدا باید شناخت دقیق از سازه های آن داشته باشید و ممکن است ستون های آن به خوبی پی ریزی نشده باشند و هر آن امکان سقوط آن وجود داشته باشد. بسیاری از بلاگر ها با خود می گویند که یک صفحه با بازدید کننده بالا بخریم و کار خود را با مخاطبان آماده شروع کنیم اما تا زمانی که مخاطبان خاص حرفه خود را پیدا کنید زمان زیادی باید صرف کنید و با اینکه نتیجه خوبی هم از این روش مشاهده خواهید کرد اما نگه داشتن این صفحات و جلب رضایت مخاطبان کار ساده ای نخواهد بود اما در صورتی که مخاطبان خود را تثبیت کرده باشید خیالتان از مشهور شدن راحت باشد و می توانید در مدت کوتاه تری نام خود را در میان بلاگر های حرفه ای ببینید.

امیدواریم این مطلب تاثیر مثبتی در ذهن ها ایجاد کرده و سبب شود تا بتوانید به یک بلاگر حرفه ای در زمینه مورد نظر خود تبدیل شوید.

دیدگاه ها

در مورد این مقاله بحث کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *