خانه  »  آموزش ها   »   آشنایی با فریم ورک جدید گوگل AMP مختص سایت های خبری

آشنایی با فریم ورک جدید گوگل AMP مختص سایت های خبری

آشنایی با فریم ورک جدید گوگل AMP مختص سایت های خبری

سایت های خبری یکی از ابزار های بسیار ضروری برای افرادی است که در دنیای اینترنت فعالیت می نمایند . چرا که این افراد تنها منبع یافتن جدید ترین اخبار را از طریق سایت های خبری و خبر خوان ها می یابند .

در این میان گوگل برای راحتی کاربران اینترنتی در سایت های خبری به دنبال ارائه یک فریم ورک جدید در دنیای اینترنت است .

فریم ورک AMP

نام فریم ورکی که گوگل مخصوص سایت های خبری ، فریم ورک AMP می باشد که مخصوص سایت های خبری و نمایش سایت های خبری در گوشی های هوشمند ارائه شده است .

AMP مخفف کلمه است که گوگل برای افزایش سرعت نمایش وب سایت ها برای کاربران گوشی های هوشمند است. این پروژه بزرگ توسط گوگل در سایت های خبری همچون CNN اجرا شد. برای اولین بار این فریم ورک در این وب سایت خبری انجام پذیرفت برای مشاهده نتایج گوگل برای سایت های خبری که با این فریم ورک کافی است در موتور جستجوی گوگل کلمه CNN را جستجو نمایید با این جستجو شما خواهید دید ، که گوگل آخرین اخبر و مقالات این وب سایت خبری را بصورت اسلاید در نتایج خود نشان می دهد .

اما در این فریم ورک جدید گوگل چگونه سرعت لود وب سایت ها را افزایش داده است ؟ در این فریم ورک در کد نویسی های وب سایت تنها فایل های html فراخوانی می شود ، در این فریم ورک کدهای جاوا اسکریپ و … به دلیل نیاز به زمان بیشتر بریا لود استفاده نمی گردد و تنها کدهای اچ تی ام ال فراخوانی می گردد که در نهایت تاثیر بسیار زیادی در سرعت وب سایت خواهد داشت .

شرکت های بزرگ همراه در این پروژه

هم اکنون بسیاری از سایت های خبری در دنیا از این فریم ورک برای راحتی کاربرانشان استفاده کرده اند . در این میان سیستم های مدیریت محتوای بزرگ همچون جوملا و وردپرس هم برای گسترش این فریم ورک افزونه هایی را برای این موضوع منتشر نموده اند . وردپرس جزو سیستم های پیشرو در انی حوزه بود هاست .

منبع : فارس

باز نشر : رپورتاژ آگهی

دیدگاه ها

در مورد این مقاله بحث کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *